Ptáte se, jak s dětmi začít s angličtinou?

Jako rodič či učitel angličtiny máte dar děti naučit mateřský jazyk. 

Stejně tak je dokážete naučit mluvit i anglicky.

Děti jsou jako houby, jenž nasávají jazyk, kterým jsou obklopeny.

Vím to, protože jsem učitelka angličtiny pro malé děti a také máma

Ten nejjednodušší způsob, jak začít jsou říkanky a písničky. 

Děti je potřebují slyšet z vašich úst, ne z televize. Potřebují, abyste si s nimi aktivně hráli a říkanky a písničky s nimi prožívali. 

Možná máte obavy, že říkanky a písničky neznáte dokonale nebo vůbec. Možná se bojíte, abyste je nevyslovovali špatně. 

Na to všechno jsem myslela a vytvořila pro vás pomůcky, které vám pomohou položit základy pro první krůčky v angličtině s vašimi báječnými dětmi.

Kdo jsem a co pro Vás mám?

Jmenuji se Karina a jsem autorka projektu Englishland. 

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy obor Učitelství pro MŠ a Montessori kurz v Irsku ukončený diplomem. V Anglii jsem úspěšně složila mezinárodní zkoušku z angličtiny FCE a v Čechách získala TEFL certifikát pro výuku angličtiny.

Jsem lektorka angličitny pro děti a máma dvouleté holčičky, kterou seznamuji doma s angličtinou hravým způsobem. Přišla jsem tak na nápad vytvořit praktické karty, díky kterým ji obklopuji anglickými říkankami a písničkami přirozeně během dne. Karty využívám i na svých lekcích angličtiny pro děti a pevně věřím, že tedy mohou být k užitku nejen vám rodičům, ale i ostatním lektorům. 

Pro koho jsou karty určeny?

Tyto karty doporučuji jak učitelům angličtiny na jejich báječné lekce, tak rodičům, kteří si přejí rozvíjet děti v angličtině doma.

Říkadla a písničky jsou vhodné pro batolata, předškoláky i první stupeň.

Proč jsou říkanky a písničky ten nejlepší nástroj, jak s dětmi začít s angličtinou?

Říkanky v tomto eBooku jsou pohybové a právě pohyb spojený s mluveným slovem děti velmi zajímá a láká. Pokud jim říkanky a písničky budete ukazovat tak, jak vás to zde naučím, automaticky se k vám budou přidávat. Nejprve pohybově a potom i verbálně. 

Tím se budou přirozeně a nenásilně učit nová slovní spojení přímo v kontextu a ne odděleně, jak je to často zvykem. Oddělování slovíček, překládání a jejich následné „slepování“ se bohužel často stále vyučuje na školách. Tato metoda se však neukázala jako efektivní. Takto se neučíme ani náš mateřský jazyk. Proč by to tedy mělo fungovat s angličtinou? Tedy ano, je to také způsob výuky, ale poněkud zastaralý a především velmi zdlouhavý. Mnoho studentů to po pár letech vzdá, protože se cítí demotivovaní. Je to vlastně i důvod, proč se všichni učíme anglicky, ale jen menšina se pak skutečně domluví. 

Proto vás zvu k tomu, předat dětem angličtinu přirozenějším způsobem tak, jak skutečně funguje lidská řeč.  

V čem jsou tyto karty unikátní?

Díky nim budete s dětmi dělat říkanky pravidelně...

Karty si můžete nalepit na viditelná místa, kde je budete mít na očích (nábytek, zeď...). Budete tak motivováni dělat říkanky s dětmi pravidelně. Vaše děti se je tak naučí velmi jednoduše. Karty si také můžete s dětmi jen tak prohlížet a říkat. Pokud jste učitel angličtiny, můžete si je s sebou brát na lekce. Jsou lehké a skladné.

Na jejich vytištění budete potřebovat minimum inkoustu

Na každé kartě je malý obrázek, který vám později až budete básničky dobře ovládat připomene, o kterou říkanku či písničku se jedná. Stačí se pak jen mrknout na kartu. Nebudete muset pátrat v paměti, kterou básničku máte teď dělat. Jak se říká, sejde z očí, sejde z mysli. Tyto říkanky vám rozhodně z mysli nesejdou, protože je budete mít stále na očích a při ruce.

Videa

Součástí eBooku jsou také názorná videa, kde vám konkrétně ukáži, jak tato říkadla a písničky s dětmi provádět, aby to pro ně bylo zajímavé a abyste si společný čas s říkankami užili.

Karty jsou o velikosti A5 a jsou perfektní na prohlížení si s dětmi a nebo na nalepení někam, kde se s dítětem nejčastěji pohybujete...

Pojďte nahlédnout dovnitř...

Toto je sekce videí...

Pokud kliknete na červenou šipku, spustíte tím názorné video...

Kolik stojí tento eBook?

Cena za výukové karty včetně videí je 290 Kč.

Za tuto cenu obdržíte 26 tradičních anglických říkanek a písniček, a můžete tak okamžitě nastartovat angličtinu u svých dětí. 

Uvnitř naleznete i popis toho, jak říkanky a písničky u dětí fungují, odpovědi na otázky typu jak často, kdy a kde, nebo například co dělat po říkankách. 

Díky videím budete přesně vědět, jak je dětem ukazovat a správně vyslovovat. 

Vím, jak těžké může být snažit se poprvé vnést angličtinu domů. Často se stává, že máme na začátku velkou motivaci, ale v záplavě každodenních činností už mnohdy nezbyde prostor na angličtinu, kterou bychom rádi vnesli do našich domovů k dětem.

 Proto jsem vytvořila tyto kartičky, které vám výborně poslouží k tomu, aby jste si přes den našli chviličku a s dětmi si říkanky říkali pravidelně. Budete se pak cítit skvěle, že jste nalezli způsob, jak dělat s dětmi první krůčky v angličtině efektivní cestou. 

Možná Vás ještě napadají nějaké otázky. Například:

Pro jakou věkovou skupinu jsou tyto říkanky? – Tyto říkanky a písničky jsou vhodné pro celý předškolní věk, tedy od narození až po nástup do první třídy. I potom lze však tyto básničky využít pro různé hry, rytmizaci apod.

Má smysl dětem říkat anglické básničky, když mi nebudou rozumět? – Ano má a velký! V mateřském jazyce jste postupovali naprosto stejně a nelámali jste si hlavu nad tím, že vám děti nerozumí.  Pohybové říkanky jsou pro děti lákavé a zvukomalebné a moc rády je dělají. Na kartách jsou i malé obrázky, které můžete dětem ukazovat. Později se můžete snažit slovní zásobu z říkanek používat i během dne při každodenních činnostech, kde děti názorně uvidí, co jaká slovíčka znamenají. 

Co když je budu říkat dětem špatně? – Z tohoto důvodu jsem do eBooku ke každé říkance nahrála video, kde názorně uvidíte a uslyšíte, jak dětem říkanky předkládat. Uslyšíte i výslovnost a intonaci.  

Pokud Vás toto vše zaujalo, objednejte si eBook Anglické říkanky a písničky na kartách teď hned.

Naučte své děti anglické říkanky a nadchněte je pro angličtinu. Tyto básničky jsou tradiční, pohybové a krásně se s nimi pracuje. Obsahují slovní spojení, která jsou důležitá pro základy vnímání jazyka v kontextu. Žádná oddělená slovíčka, ale reálné věty tak, jak je pro děti přirozené jazyk skutečně vnímat a reprodukovat.