gift box, gifts, packaging box

Co koupit učitelce?

Před koncem školního roku se mne kamarádky často ptají, co mají koupit paní učitelce na rozloučenou před prázdninami. Kromě lektorky angličtiny jsem také učitelka předškolních dětí a tak mám s dárečky mnohaletou zkušenost o kterou se ráda podělím. Prozradím vám, co se tak nejběžněji učitelkám dává, jaké kuriózní dárky jsem dostala a co mě osobně potěšilo nejvíc za ty roky práce s dětmi.

woman, flower bouquet, flowers

Nejběžnější pozorností je samozřejmě květina. Já razím heslo, že květinou nikdy neurazíte. Dle mého názoru, květina je to, co potěší snad každou ženu. Ještě jsem nepotkala ženu, potažmo učitelku, kterou by květina urazila. Kytička je tedy jednoduchý, univerzální způsob, jak vyjádřit děkuji.

Možná vás ale může zajímat, jakou květinu zvolit.

V tom se mohou názory různit. Mně osobně velmi potěší řezaná květina. Proč? Protože miluji jejich rozmanitost, nápaditost a když zvadne, uvolní se místo pro další. 🙂

Jenomže nedávno jsem se setkala i s názorem učitelky, která naopak upřednostňuje květiny v květináči, protože nemá ráda, když ji vadnou před očima ve váze. Tak tedy jak se trefit do vkusu? Pokud si chcete být jisti, že květinou potěšíte, můžete vyslat vaše dítě, ať se své paní učitelky přímo zeptá co má ráda. Za mnou takto občas nějaké dítě přijde a já to velmi oceňuji, že mu můžu nějaký tip dát.

Tak tedy můj první tip zní, pošlete samotné dítě, ať se paní učitelky zeptá, která květina by ji udělala největší radost.

I když osobně upřednostňuji květiny řezané, musím zde zmínit květinu, která mi udělala opravdu velikou radost, neboť jsem ji dostala v bílém květináči, na kterém byl fixami nakreslený obrázek od dítěte společně s upřímným věnováním. Tuto kytičku se speciálním květináčem mám stále vystavenou a vždycky si na to dítě i usměvavou maminku vzpomenu.

To je tedy můj druhý tip. Chcete-li trochu chytit za srdíčko za rozumný peníz, pořiďte jednoduchý, bílý květináč s kytičkou a nechte dítě, ať na něj nakreslí nějaký obrázek. Přidejte nějaké věnování společně se jménem dítěte.

Další takovou nejběžnější pozorností je čokoláda. Mohlo by vás napadnout, že ne každý má čokoládu rád, ale ze své zkušenosti opět mohu říct, že jsem ještě nepotkala učitelku, kterou by čokoláda nepotěšila.

Dokonce se o ně tajně pereme 😀

Obyčejně dostáváme od malých čokoládek, pralinek, až po velké bonboniery, ale také se naleznou dárečky, které jsou ručně vyrobené a čokoládky jsou tam šikovně zakomponované. 

Pokud jste kreativní a přejete si originální provedení, není nic jednoduššího než podívat se na Pinterest, kde naleznete spoustu nápadů, jak takový dáreček s dítětem vyrobit.

Na obrázku jsem vyfotila můj výtvor, který jsem kdysi věnovala k narozeninám mé kamarádky. Inspirovala jsem se právě na Pinterestu. Podobně i vy můžete být kreativní se svým dítětem a obdarovat paní učitelku originálním dárečkem. 

Dalším častým dárečkem je nějaká kosmetika, která je výhodná v tom, že lze koupit v nějakém menším hezkém dárkovém balení. Máte to bez velkého přemýšlení a balíček působí hezky a elegantně.

Stejně tak můžete darovat svíčku v ozdobném balení a nebo koupíte jednoduchou svíčku, kterou s dítětem společně ozdobíte a hezky zabalíte. Přiložit můžete i obrázek dítěte s věnováním.

Mezi méně časté dárečky patří i lahev vína, který já osobně mám ráda, ale je pravda, že ne každá učitelka by toto ocenila. Tady je potřeba paní učitelku trochu lépe znát.

Přitom mne napadá kuriózní dáreček, který jsem dostala před pár lety a který mne pobavil. Byla to sklenička na víno, na které byl nápis: Dva důvody, proč být učitelkou – červenec a srpen. To mi připadalo opravdu vtipné 😀

Kdysi jsem pracovala v jedné školce jako záskok a ta škola se skládala z několika budov. Já jsem tam pracovala jako náhradnice, takže jsem chvíli pracovala v jedné třídě, potom zase v jiné, ale neměla jsem své stálé děti. Proto mě velice potěšilo, když si mě na konci školního roku našla v jedné té budově jedna maminka a jménem všech rodičů mi přišla předat dáreček jako poděkování. Rodiče se složili, a nechali mi vyrobit hrneček s třídní fotkou. Jak milé!

Podobně jsem dostala hrneček, na němž je obrázek od dítěte s osobním věnováním. Toto je také můj nejoblíbenější hrneček na pití ranního kafíčka. 

Což mne přivádí k dalšímu tipu a to je káva, nebo čaj. 

Dnes se dá také koupit v krásném, dárkovém balení a nebo to můžete opět s dítětem doma ozdobně zabalit.

Další tip, který pro vás mám je, mít oči na šťopkách a být všímavý. Možná si všimnete vy a nebo vaše dítě něčeho, co by paní učitelce mohlo udělat radost. Jedna moje kolegyně například dostala elektrické ořezávátko na pastelky, protože si maminka všimla, že paní učitelka denně ořezává pro děti pastelky. To byl tedy opravdu velmi praktický a hezký dárek. Stejně tak můžete darovat nějakou pěknou propisku či tužku.

Jednou jsem dostala velkou svíčku ve tvaru Ježíše a víte co? I když do kostela nechodím, tak jsem se alespoň zasmála a to se taky počítá.

Takže pokud máte obavy, že se netrefíte do vkusu paní učitelky, tak bych chtěla říct, abyste si nedělali příliš velké starosti, protože nejkrásnější na dárečku je akt předávání. To, že si vůbec vzpomenete, vyjadřujete poděkování a uznání, že práce s dětmi je někdy náročná a že to dokážete ocenit, je pro nás to nejvíc.

Na závěr bych chtěla napsat jednu důležitou věc a to je, prosím, napište na dáreček věnování se jménem dítěte! Věřte, že ráno při předávání dětí společně s dárečky může nastat zmatek, paní učitelka se primárně soustředí na předání dítěte a jeho bezpečnost a tak se může stát, že na stole leží krásná květina či čokoláda a neví se od koho je. Takže můj poslední tip je, nezapomeňte tam napsat jméno dítěte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *